Vše, co potřebuješ vědět!

11.5.2022

Vše, co potřebuješ vědět před Majálesem!

Bankomat: V majálesovém areálu nebude k dispozici bankomat. Prosím, vyberte si hotovost předem. Na místě také nepůjde platit kartou.

DĚTI / ZTP: Držitel ZTP platí vstupné. U hlavní HSF System Stage bude ZTP plošina. Držitel ZTP-P platí vstupné. Doprovod zdarma. Děti do 12 let za doprovodu rodičů zdarma.

Doprava MHD: Vystupte z tramvaje na zastávce Důl Zárubek nebo U Hradu. Pokud nemáte vstupenku, vystupte na zastávce „U Hradu“. Během Majálesu na obou zastávkách zastavují všechny projíždějící linky. Na konci Majálesu budou posíleny tramvajové spoje. V momentě, kdy bude velké množství lidí čekat na zastávce, řidič tramvaje přijede.

Foto a video: Do majálesového areálu je výslovně zakázáno vnášet fotoaparáty, videokamery a ostatní přístroje pro účely pořizování zvukových a obrazových záznamů profesionální a poloprofesionální technikou v průběhu festivalu. Fotografovat mohou pouze akreditovaní fotografové.

Obuv: V majálesovém areálu se na Slezskoostravském hradě nachází především tráva.

Parkoviště: V okolí Slezkoostravského hradu nebude možno parkovat! Prosíme návštěvníky, aby svá vozidla nechali v centru nebo v okolí Slezské Ostravy.

Vstupy a akreditace: Majálesový areál má dva vstupy. Vstup hlavní, který je 150 m od tramvajové zastávky „U Hradu“ slouží k zakoupení vstupenek a předložení QR vstupenek. Vstup druhý, který je přibližně 250 m od tramvajové zastávky „Důl Zárubek“ slouží pro akreditace (partneři, výherce soutěží, fotografové, novináři) a návštěvníky s QR kódem.

Vstupenky: Na místě bude dostatek vstupenek. Platit bude možné POUZE v hotovosti – platí pro celý areál. Papírové vstupenky zakoupené na ročník 2020 platí. Majitele elektronických vstupenek (QR kódy) pro rok 2020 jsme informovali emailem o žádost na vrácení částky na účet. Těm, kteří žádosti vyhověli jsme zaslali zpět vstupné. Proto elektronické vstupenky (QR kódy) z roku 2020 na Majáles Ostrava 2022 neplatí!