Společně pro Majáles Ostrava

14.6.2016

Pomozte zachránit ostravský Majáles, který je díky špatnému počasí ve finanční ztrátě.

Ostrava, 14. června 2016 – Letošní ročník Majálesu Ostrava se po organizátorské stránce velmi povedl, ale ani místní studenti neumí poručit všemu. Třeba dešti a zimě. A tak hlavně díky nepřízni počasí došlo k výraznému poklesu návštěvnosti, který způsobil nemalou finanční ztrátu. Stavovská unie studentů Ostrava teď místo užívání prázdnin řeší problém, jak tuto situaci vyřešit a zajistit, aby další ročník Majálesu nebyl ohrožen. Jednou z alternativ je spuštění crowdfundingového projektu Společně pro Majáles Ostrava na stránkách Hithit.com.

Majáles jako oslava studentského života a jara. Přesně tak lze definovat událost, která probíhá na pomezí dubna a května na několika místech v celé České republice. A ne jinak je tomu i v Ostravě. Zdejší Majáles se 4. 5. 2016 uskutečnil už po dvaadvacáté a jako jeden z mála majálesů stále zůstává čistě v rukou studentů.

„Jsme rádi, že je Majáles po tolik let stále studentskou záležitostí a že se nám jej společnými silami podařilo vybudovat do takových rozměrů jako je dnes. Bohužel v letošním roce hlavně vlivem špatného počasí nedopadl po finanční stránce vůbec dobře,“  sděluje hlavní organizátorka Majálesu Veronika Snopková a dodává: „vážíme si každého návštěvníka, kterého nezlomil déšť ani chladnější počasí. Celková návštěvnost se vyšplhala na necelých 9 tisíc, což je ale značný propad oproti loňsku.“

S tak velkým poklesem návštěvnosti organizátoři nepočítali, a tak členové unie stojí před velkým úkolem. Musí co nejdříve potřebné peníze získat a zachránit Majáles do dalších let. „Jsme si vědomi vážnosti situace a doufáme, že stejně jako pro nás je i pro veřejnost Majáles srdcovou záležitostí,“ říká Veronika. A tak vznikl projekt Společně pro Majáles Ostrava.

Majálesu můžou lidé pomoci na crowdfundingových stránkách Hithit.com. Organizátoři by rádi získali od široké veřejnosti 100 000 Kč a za to nabízí nejrůznější odměny. Koupit si můžou třeba lístky na další ročník Majálesu Ostrava, majálesové placky či se stát jedním z organizátorů samotného festivalu. Studentský Majáles se rozhodla podpořit i řada interpretů, a tak mezi odměnami najdou i vstupenky, podepsané CD a jiný merch například od kapely UDG, Davida Kollera, Nebe a dalších. Studenty podpořily i místní klub Barrák a multižánrové centrum Cooltour.

Stavovská unie studentů Ostrava všem děkuje za projevenou podporu.

Tuto a další zprávy najdete v sekci Press.