Občerstvení

Jídlo na majálesu
28.4.2015

Den je dlouhý a dodržovat pitný režim a sem tam si dát něco na zub je základ všeho, hlavně pořádné akce!

Proto, když pocítíš únavu, nebo nepříjemný pocit v bříšku je ten správný čas dopřát si něco dobrého. Ať už něco pořádného, nebo jen tak „polechtat“ žaludek.

Nabídka je opravdu bohatá. Pocit hladu na chvíli zaženeš třeba výtečnými hot-dogy, grilovanými, zvěřinovými, ale i vařenými klobásy, nebo klobásou rovnou z udírny, dále taky grilovanou šunkou a špekáčky na pivě.

Pokud to ovšem nebude stačit a stále tě bude přepadat pocit hladu, dopřej si pořádné jídlo. Taková bašta tě čeká ve formě pikantní vepřové směsi, grilovaných specialit třeba vepřové, kuřecí i sýrové špízy, steaky, žebra a kolena. Svůj hlad dostaneš pod kontrolu i různými hamburgery, farmářskými, nebo gurmánskými brambory s kuřecím masem, pečenými čínskými nudlemi s gyrosem, haluškami se zelím a uzeným, ale i mexickými fazolemi a originálním tureckým kebabem z hovězího nebo kuřecího masa, zabalený v tortille.

Jestli zrovna nefandíš masu, neměj obavy i pro tebe jsou připravené lahodné bezmasé pokrmy. I tady je výčet opravdu lákavý, takže svačinku nechej doma a přijď ochutnat grilované hermelíny, nakládané sýry, veganské tortilly a burgery, guláš z hlívy ústřičné, bramboráky, vařené kukuřičné klasy, pirohy plněné zelím a sýrem, pečené čínské nudle se zeleninou, klasické nudle a langoše, nebo vyzkoušej méně známý falafel smažené kuličky z bobů nebo cizrny.

Máš ve zvyku si po pořádném obědě dát něco sladkého? Ani to jsme neopomenuli a ke kávě si dopřej výtečný trdelník. Máš rád sladké, ale zrovna trdelník ti nevoní? Tak si vychutnej sladkou medovinu a zažeň své chutě.

Nejen dobré jídlo je třeba něčím spláchnout! Když se budeš cítit unaven tvé tělo i ducha pozvedne, na každém kroku připraven, tradiční, zlatý, vychlazený a chutný mok. Všichni víme, že žízeň je veliká, a proto si Pivovar Ostravar pro tebe tento rok připravil celý výčet osvěžujícího nápoje, a že bude z čeho vybírat! Potěšeni budou milovníci klasiky – Ostravar Original, Premium, 11, Nefiltr, ale taky ty, kteří raději pivo sladší – Carling Cider a Staropramen Cool s různými příchutěmi, nebude chybět ani nealko pro řidiče.

Stánky se všemi těmito dobrotami najdeš v areálu a budou ti stále k dispozici. Pokud se ale bojíš, že bys je třeba nemohl najít, máme pro tebe jednoduchou radu! Jdi za svým nosem, ten tě dostane do cíle, protože ví co je dobré!