Majálesový měsíc byl zahájen!

6.4.2018

Psal se krásný jarní den, sluníčko svítilo a ptáci štěbetali nad našimi hlavami.

3. dubna 2018 – Na Masarykově náměstí v Ostravě se chystala velká sláva – Zahájení majálesového měsíce. Oproti minulým letům došlo k razantní změně – počasí vyšlo a náměstí bylo plné, žilo a bavilo se. Celou akci měla na svědomí studentská organizace Younie, které stojí také za největší studentskou akcí Moravskoslezského kraje, Majálesem Ostrava.

Dominantou celé akce byla Graffiti zeď, na kterou tvořili lokální umělci Biern Art, Phormel (Bulldozero) a Wal de Mar svá díla na téma 750. let založení Ostravy. Téma měli dané, techniku však nikoliv. Nepřehlédnutelným prvkem byl také stánek Pussy Wagon, kde si široká veřejnost mohla vyzkoušet, jak se jezdí na speciálně upravených kolech, které používají poslíčci v Americe. Zapomenout nemůžeme na Zábavní centrum Horník, které se prezentovalo hrou Archery. Je to vlastně lukostřelba se speciálními šípy, které nejsou pro člověka nebezpečné. Dorazila také Sokolská33 se svým stánkem, kde si mohli zasoutěžit děti o věcné ceny.

Samotný program na náměstí utvářela Parkour exhibice, kterou předvedli členové ze skupiny L.E.A.D., vystoupení dechového kvarteta SaxOffOn a skupinou Botanyk, kterou můžete vídat v ostravských ulicích. Tradičně jsme Zahájení Majálesu oslavili vypuštěním balónků.

Těšíme se na vás na dalších akcích doprovodného programu a že jich nebude málo.