1. tisková zpráva k Majálesu 2016

2.3.2016

Ostravští studenti RUBOU další Majáles.

Ostrava, 2. března 2016 – Dvaadvacátý ročník ostravského hudebního festivalu přinese malé změny, co se prostoru a scén týče. Studentská oslava jara se bude konat ve středu 4. května 2016 v Dolní oblasti Vítkovic. Pro návštěvníky bude připraveno pět scén s různými hudebními styly. Celý duben pak bude probíhat majálesový doprovodný program, během kterého se studenti i široká veřejnost mohou účastnit koncertů, literárních počinů, odpočinkových či sportovních aktivit. I letos je celý Majáles pod taktovkou Stavovské unie studentů.

Na návštěvníky čeká celkem pět scén, jejichž program je sestavený napříč všemi hudebními styly. Celý tým organizátorů věří, že zábavu si najdou nejen studenti a mládež, ale také dospělí, kteří zavzpomínají na mladá léta. Nebude chybět ani Red Bull Tour Bus, odpočinková zóna nebo Undg zóna s pestrým divadelně literárním programem. „Hlavní scéna se opět zaměří na známá jména a interprety, která lidi baví a na pořádné outdoorové akci nesmí chybět. I letos vystoupí také vítěz ostravského kola University Band Contest,“ uvedla hlavní dramaturgyně Barbora Žembová, která dále prozrazuje, „součástí programu je také alternativní scéna, kde jsme dali prostor zástupcům mladé ostravské scény a také zajímavým kapelám z ČR i Slovenska.“

Letos se na pódiích objeví jména jako Slza, Vypsaná fiXa, Smola a Hrušky, Poletíme?, ostravští TTIOT, Counterstrike, Skywalker, Khomator, Walter Schnitzelsson (SK), Smack DJ set, Skyline a další, které budeme postupně zveřejňovat.

Jednou ze zmiňovaných změn jsou změny prostor. Celý areál se bude rozprostírat na louce podél Jantarové stezky a Dolu Hlubina. „Rekordní loňská návštěvnost nás utvrdila v tom, že areál pod Vysokou pecí již není pro Majáles dostačující. Věřím, že jsme udělali krok správným směrem a návštěvníci tak budou mít prostor pro odpočinek i zábavu,” potvrzuje hlavní organizátorka Veronika Snopková.

Oficiální zahájení majálesového měsíce je naplánován na 6. dubna, na Masarykově náměstí. Součástí bude odpolední program pro děti i dospělé, benefiční venčení pejsků z útulku nebo ochutnávka netradiční kuchyně. Nebude chybět také vypouštění balónků jako pomyslný symbol odstartování.

V průběhu dubna na vás čekají následující akce: Literární noc v centru Ostravy (středa 13.4.), Semifinále UBC (pátek 15.4.), Skate Contest v Trojhalí (středa 20.4.), Rock’n’Majáles v areálu porubských kolejí (středa 27.4.).

Poslední akce bude přímo v den Majálesu (4.5.), a to tradiční Majálesový průvod v maskách. Ten projde centrem Ostravy do Dolní oblasti Vítkovic, kde opět proběhne soutěž o nejlepší masku. Tématem letošních kostýmů jsou hvězdy filmového plátna. Soutěžit se bude o hodnotné ceny partnerů v čele s několika zahraničními zájezdy.

Vstupenky na Majáles budou k dispozici v několika vlnách. Nejlevnější budou k zakoupení od března pomocí online předprodeje za 120 Kč. Druhá vlna proběhne v dubnu, kdy se vstupenky budou dát zakoupit online i offline za 150 Kč. Na místě pak cena vstupenky bude 200 Kč. Podrobnosti o kamenných prodejnách najdou návštěvníci na webových stránkách majálesu.

Tuto a další zprávy najdete v sekci Press.