1. tisková zpráva k Majálesu 2015

Majáles Ostrava 2015
4.3.2015

Tradiční studentský Majáles Ostrava rube svůj 21. ročník.

Ostrava, 4. března – Tento rok se můžeme těšit na 21. ročník ostravského studentského festivalu Majáles. Bude se konat 29. 4. 2015 v Dolní oblasti Vítkovic. Pod heslem „Ostrava rube“ se chystá 8 scén s různými hudebními styly, které slibují velkolepou párty. Samotnému Majálesu bude předcházet během měsíce dubna doprovodný program, v rámci kterého se můžete zúčastnit koncertů, divadelně-filmovo-literárních počinů či sportovních aktivit. Vstupenky jsou již od 3. března k dostání na webu www.MajalesOstrava.cz za 90 Kč.

Majáles Ostrava je především hudební akcí pro studenty i širokou veřejnost. Návštěvníci si budou moci vybrat podle svého gusta mezi hip hop scénou, electro scénou, hlavní stage, studentskou scénou a dalšími.

Na Majálese návštěvníci uvidí známé skupiny jako ATMO Music, Portless, DJ Wich & LA4, MAAT, zpěváka Marka Ztraceného, No Distance Paradise atd.

„Letošní hudební scéna je plná známých jmen a interpretů, kteří přijeli ze všech koutů republiky a taky ze zahraničí,“ uvádí Gabriela Kožušníková, hlavní dramaturgyně Majálesu. Dále dodává: „Ale mimo hvězdná jména u nás vystoupí také kvalitní hudební skvosty z prostředí undergroundu.“

Oficiální zahájení majálesového měsíce je plánováno na 1. dubna, na Masarykově náměstí proběhne Warm Up a během večera se uskuteční finále soutěže studentských kapel University Band Contest.

V průběhu měsíce dubna jsou pro návštěvníky Majálesu a širokou veřejnost připraveny následující akce: Tour de Pub (8. dubna), Turnaj v deskových hrách (9. dubna), Skate závody (15. dubna), Literární noc (17. dubna), kterou zastřeší časopis a webmagazín Underground (undg.cz), Rock’n’Majáles (22. dubna) a Hudební Jam (24. dubna).

Konečnou akcí doprovodného programu bude Průvod masek (v den Majálesu), který projde centrem Ostravy a vyvrcholí soutěží o nejlepší masku.

Součástí Majálesu bude studentská stage, na které dostanou prostor čistě studentské kapely, které nemají příliš možností pro prosazení se na české scéně. Scény budou doplněny Chill out zónou, která nabídne také zábavu nehudebního charakteru. Návštěvníci se mohou projít studentským městečkem, ve kterém se budou prezentovat studentské organizace. Novinkou tohoto roku bude univerzitní městečko, na kterém se představí fakulty obou ostravských univerzit – Vysoké školy báňské i Ostravské univerzity. Zbrusu nová UNDG zóna se postará o dávku kultury a zábavy navíc, nabídne totiž mimo jiné i regionální kolo Slam Poetry. Těšíme se na vás!

Tuto a další zprávy najdete v sekci Press.